• Pražská 7
 • Tréninky
 • Kontakt
 • Whose Baby
 • Reporty
 • Web
 • search
 • RSS PRAGUE SEVEN 
 • Jak se hraje v hale, kde ani Martin nedohodí overem do stropu aneb Lipsko 2010

  napsal , on 18. 11. 2010, under Reporty

  O víkendu 13.-14.11.2010 jsme se vydali ve složení Pavla, Zuzka, Nela, Kamila, Lucka (TM), Martin Řezník, Márfy, Aleš, Meloun (ŽZ) a František šířit věhlas Pražské 7 na tradiční halový turnaj do Lipska. Od tohoto úmyslu nás nemohla odradit poznámka organizátorů „Level of play: Advanced“ ani drobné problémy se sestavou.

  K turnaji jsme přistoupili zodpovědně a ještě před odjezdem jsme si v pátek v hale na Julisce vyzkoušeli nástrahy non-stop systému, kterým se v Lipsku hraje. Největším rozdílem oproti tradičnímu pojetí je „nulový čas“ mezi jednotlivými body – okamžitě po skórování útočník položí disk na zem a tým, který do té doby bránil, rozehrává. Nemění se tedy strany a hráči střídají hokejovým způsobem (kdykoli během hry, ideálně v útoku) ve vymezeném prostoru. Ještě v průběhu pátečního večera se Martin vsadil s Ájou (ŽZ, nyní ale hrající za Drehst’n’Deckel), že dohodí v hrací hale overem do stropu, aniž by halu předtím viděl. V průběhu soboty to několikrát zkusil, ale k úspěchu mu nějakých pár metrů ještě pořád chybělo, a tak se z vyhrané sázky nakonec radovala Ája.

  Abych se dostal k samotnému průběhu turnaje – hráli jsme sobotní dopolední skupinu, kde jsme nejprve poměrně těsně prohráli s TiB, následně remizovali v zápase s Paradisco (tradičním účastníkem našeho turnaje Whose Baby) a o bod prohráli se Schleudertraume. Ve zbylých dvou zápasech už jsme utrpěli vyšší porážky, proti Drážďanům se nám nepodařilo najít recept na jejich zónovou obranu a tým Hormonspass zase nasadil velice účinné poučování.

  Ve skupině jsme tedy obsadili poslední (6.) místo, v neděli nás čekaly další dva zápasy – po vyrovnaném průběhu jsme podlehli Paradiscu, ale v posledním zápase proti Schleudertraume jsme (asi hlavně díky nasazení zónové obrany) poprvé vyhráli a zajistili si tak 11. místo. Turnaj nám ukázal, že máme určitě ještě co zlepšovat a na co se v tréninku zaměřit. Chtěl bych poděkovat všem, kteří jeli, hlavně novějším hráčům (jmenovitě Pavla a Márfy), kteří neúnavně nabíhali a byli platnou součástí týmu.

  Pro úplnost dodávám ještě konečné pořadí:

  1. Hormon(s)pass
  2. TiB Berlin
  3. Drehst’n Deckel
  4. Teen Spirit
  5. DJs
  6. Hallunken
  7. Disc-o-fever Würzburg
  8. Saxy Divers
  9. Funaten
  10. Paradisco Jena
  11. Prag 7
  12. Schleudertraume Magdeburg

  Spirit: DJs

  :,

  1 Trackback or Pingback for this entry

  Leave a Reply


  Notice: comments_rss_link is deprecated since version 2.5.0! Use post_comments_feed_link() instead. in /usr/share/wordpress/wp-includes/functions.php on line 3928
  RSS feed for this post (comments)
  TrackBack URI