• Pražská 7
 • Tréninky
 • Kontakt
 • Whose Baby
 • Reporty
 • Web
 • search
 • RSS PRAGUE SEVEN 
 • D.U.F.F.5.0 v Drážďanech

  napsal , on 27. 7. 2015, under Reporty

  Po delší době jsme se vydali za hranice, čekal nás v Drážďanech turnaj D.U.F.F.5.0 pořádaný týmem Drehst’n Deckel. Systém 5 na 5, 16 týmů, hřiště Dresden Monarchs. Před samotným pátečním odjezdem nás čekala ještě řádná příprava v podobě čtvrtečního večírku v Bělokách. Horst zorganizoval a příprava to byla nadmíru vydařená (jídla a pití, co hrdlo ráčí) a zároveň dlouhá, kdy se odcházelo spát se zakokrháním kohouta, kdyby nějaký byl. V průběhu večera došlo i k předpovědi konečného umístění pro turnaj v Drážďanech, ke kterému dopomohl náročný matematický výpočet…cíl byl dán, skončíme 7.

  Po páteční regeneraci se postupně kola jednotlivých vozů odlepila a vydala se do Drážďan. Postupně jsme se v centru Drážďan potkali ve složení Martin Ř., Aleš, Horst, Lucka, Luboš, Franta, Martina D. a Petr Z. Než se všichni sjeli, tak ti rychlejší stihli ještě zaskočit na místní kebab a protočit několik lahví. Spát se nicméně odešlo v rozumnou hodinu. Polovina týmu se rozhodla spát venku, takže se z důvodu deště nad ránem několikrát stěhovala (schovat se pod stanem, u kterého je ve větru 98% šance, že odletí, není moc rozumné).

  V sobotu nás čekalo celkem 5 zápasů. Prvně bylo potřeba odehrát skupinu, kde nás postupně čekaly zápasy s Maultaschen, Stoneheads a Airpussies. Sluníčko a vedro nás nešetřilo, v průběhu dne se přidal krásný větřík, který z toho občas tvořil zápas k obrazu svému. První 2 zápasy jsme prohráli se stejným výsledkem 10:6. Obrana nám sice chvílemi fungovala, ale útok byl o to horší a dávání bodů nás stálo hodně potu a úsilí. Náskok soupeřů narůstal a vlastními chybami jsme nebyli schopni udělat zápasy napínavějšími. Poslední zápas proti Airpussies jsme naopak bez většího stresu konečně vyhráli (11:4). V zápase o to, jestli skončíme v horní či dolní osmičce, nám výsledky ze skupin přihrály Saxy Divers. Přestože tento zápas poznamenal celkem silný vítr, hra byla na naše poměry slušná a dařilo se nám hrát trpělivě. Bohužel, v poslední třetině zápasu se na naší straně objevil nějaký zádrhel, soupeř získal náskok jednoho bodu, následný náš útok se nám opět nepovedl a Saxy Divers potvrdili výhru 6:4. Poslední zápas dne jsme pak odehráli proti týmu Hallunken. Po celodenním vedru zápas odehrán v poklidném tempu, komplikacím jsme se vyhnuli, hra víceméně fungovala a výhra 13:5 pro nás znamenala na neděli hrát o 9-12. místo.

  Večer zahájil pivní závod, kdy se za náš tým účastnil Horst s Alešem. Přestože pivo zvládnou vypít celkem rychle, kutálení sudů, házení si naplněným balonkem a další divné pohyby, jim již moc nešly a pole poražených bylo naše. Měli jsme hlad, ale museli jsme počkat…přišel cirkus (tancovačka, lidská zvířata, nahoru a dolu atd.). Pak už jsme šli vymetat drážďanská bistra v pořadí pizza, kebab, údajně nejlepší hranolky ve městě (těžko říct…). Na večer byla v programu i živá kapela, ale bylo to spíše peklo. Reprodukce známých skladeb za hranicí únosnosti (ne všichni tento názor sdílejí, ale myslím, že pár podpisů by se našlo). V tu dobu již Horst slavil svůj svátek, další krásný večer. Ono, když víčka jsou nepřátelé, tak to ani jinak nejde a gin se musí dopít.

  V neděli první zápas proti Uwaga Pies. Obrana opět celkem slušná, v útoku se nám taky dařilo, ale pak jsme opět, jak se nám občas stává, přehodili a začali kazit jednoduché věci. Poláci si vytvořili menší náskok, který si udrželi a porazili nás 9:7. Poslední zápas proti Endzonis byl již zcela v naší režii, vedení jsme udržovali a zvyšovali na konečných 11:3. Díky vítězství tak nakonec 11. místo, čímž se ukázalo, že čtvrteční výpočet byl lehce nepřesný. Po zápase jsme si ještě jako správné děti zařádily u bazénku s naplněnými balonky a řádně se zchladili.

  Potěšující bylo, že jsme získali cenu Spirit of the Game. Pak už jen naskákání do aut a vypečená cesta zpět do Prahy.

  IMG_20150726_121312

  :,

  Leave a Reply


  Notice: Undefined variable: user_ID in /usr/share/wordpress/wp-content/themes/p7/comments.php on line 140


  Deprecated: comments_rss_link is deprecated since version 2.5.0! Use post_comments_feed_link() instead. in /usr/share/wordpress/wp-includes/functions.php on line 4864
  RSS feed for this post (comments)
  TrackBack URI