• Pražská 7
 • Tréninky
 • Kontakt
 • Whose Baby
 • Reporty
 • Web
 • search
 • RSS PRAGUE SEVEN 
 • Hlavní město jihu otevírá svoje brány

  napsal , on 19. 9. 2012, under Reporty

  Napsal Aleš.

  Jsouce převážně mixový tým jsme se vypravili na jih na mistrovství České republiky mixed v počtu 27 lidí, což je počet dlouho (spíš nikdy předtím) nevídaný. 27 lidí se rozdělilo na 2 týmy, tým Omega byl prohlášen za Pražská 7 A a bojoval v sestavě: Ondra (C), Pavel, Zdeněk, Lesy, Michal, Hruška, Dan, Aleš, Malá, Martina, Pavla, Helena a Lída.

  Celkem se mistrovství zúčastnilo 19 týmů a pořadatelům z 3SB se podařilo zajistit 3 fotbalová hřiště v centru Budějovic. My jsme hráli převážně na hřišti č. 1 a 2 přímo na dohled centra a spací haly (čas se dal kontrolovat z hodin na věži na náměstí), za což pořadatelům náleží dík.

  Rozpis skupin byl pro nás relativně přívětivý a tak cílem pro zápasy ve skupině bylo skončit na druhém místě a zajistit si co nejlepší pozici do baráže o postup do horní osmičky. Plán dostal povážlivé trhliny hned po prvním zápase s Kulatou Šachovnicí, který jsme zahájili v tradičním sedma stylu „první zápas na turnaji hrajem strašně“, spáchali hned na začátku několik turnoverů po nepodařených dumpech a prohrávali o 4 body. Což se ukázalo jako fatální, v druhé polovině zápasu jsme náskok mazali a mazali, ale vyrovnat se nám nepodařilo.

  Ve druhém zápase nás papírově slabší pořádající 3SB B překvapili rozsáhlou sestavou a slušným výkonem, ale i přesto jsme zápas s přehledem dotáhli k vítězství.

  Poté pauza a po pauze zápas s favoritem skupiny FUJ A. Hodně rychle se ukázalo, že tohle opravdu bude dost problém, FUJové byli bohužel někde jinde a jejich perfektní fyzička dokonala dílo zkázy 15:3.

  Následoval přesun do druhého areálu na pole, ehm hřiště, č. 6. Zde byl naším soupeřem další ze slabších týmů skupiny, Velká Morava B, které jsme ze začátku nasázeli pár rychlých bodů, Lesy dal callahan a vše vypadalo na jednoznačnou záležitost. Pak se nám ale podařilo vyrovnat se úrovní hry soupeři a tak z toho byl zápas mnohem vyrovnanější, který skončil naším několikabodovým vítězstvím.

  Po zápase s Velkou Moravou B jsme měli jenom 20 minut na přesun zpět na hlavní hřiště k nejdůležitějšímu zápasu turnaje, baráži o postup do horní osmičky. Soupeřem byl A tým Velké Moravy, proti kterému jsme měli skvělý nástup a po chvíli vedli 4:1. Pak se ale Morava zvedla, dotáhla a nastala pravá ultimátní řež. Stáhli jsme sestavu a tahali se s Moravou o každý bod. Po konci času byl stav 10:10 s útokem Moravy, který se nám nepodařilo ubránit, prohráli jsme 11:10 a spadli do boje o 9. místo. Hlavně Bratři a Malá odehráli druhou půlku zápasu prakticky bez střídání, což bylo naprosto obdivuhodné vzhledem k tomu, že zápasy se hrály na 60 minut + cap 1 a tohle 5. zápas dne…

  Následovala večeře v hezké a hlavně výborné hospodě v centru. Po dlouhé době na turnaji výborná večeře a ne blafy, které objednané hospody velice často produkují. Ale náročnost turnaje (já byl rád, že chodím) a obrovské porce si vzaly svou daň na večerní zábavě, takže polovina týmu odešla hned po večeři padnout do spacáku a zbytek je brzy následoval.

  Zdravé jádro ovšem přežilo až do beerracu a to nejzdravější se ho dokonce zúčastnilo. Oběhni 3 budějovické hospody, v každé exni pivo a vrať se co nejrychleji zpět nebyl po několika předchozích pivech vypitých k večeři nejlehčí úkol, ale prapor P7 statečně drželi Marfy a Klára a ve slušném čase dokončili. U Kláry dokonce v průběhu závadu „bez ztráty kytičky.“ Vyhrála nepřekonatelná dvojice Meloun + Martina ze Zimnice.

  Budějce stávat je tu novej den

  Sobota a boj o 9. místo. Prohra v baráži nás odsoudila i k prvnímu rannímu zápasu od 8:30, což je běžně věc smrtelná. Ale všichni byli v sobotu tak mrtví, že se ani nestačili opít, takže jsme vlétli na Figurky slonů s velkou vervou, oni se nedokázali překonat naší zónovou obranu a výsledek bylo jednoznačné vítězství.

  Následoval zápas proti PeaceEgg, který částečně splnil očekávání. Hlášky a dohady byly, ale taky pěkný výkon soupeře a naše osobní chyby, které nás stály vítězství.

  V cestě k obhajobě nasazení stála v posledním zápase víkendu Žlutá zimnice B. Hned od začátku nám začala fungovat zónová obrana, utrhli jsme se o pár bodů, soupeř to psychicky zabalil a nakonec z toho bylo pohodové vítězství.

  Takže nakonec 11. místo a obhajoba papírového nasazení. Vzhledem k sestavě a nasazení mnoha hráčů, kteří stejný výsledek uhráli loni, v B týmu asi úspěch, i když škoda prohry s Velkou Moravou v baráži.

  Díky Vám, P7 A, fakt mě to s váma bavilo, zvláště pak díky Ondrovi za kapitánování, všem ostatním zkušeným hráčům za to, že se snažili uhrát co se takto uhrát dalo, tvořili kostru týmu a dotáhli nás tak vysoko, jak jen to šlo, Heleně za rybičky, Jirkovi za ultimátní chyty zdravou rukou a všem ostatním, na jejichž zásluhy jsem stačil zapomenout, že za to na mě nebudou naštvaní…

  Napsal Aleš.

   

  :, ,

  Leave a Reply


  Notice: comments_rss_link is deprecated since version 2.5.0! Use post_comments_feed_link() instead. in /usr/share/wordpress/wp-includes/functions.php on line 3928
  RSS feed for this post (comments)
  TrackBack URI